Emiliaskolan

Styrelsen

Styrelsen

Styrelsen består av både föräldrar och medarbetare och har det övergripande ansvaret för skolans ekonomiska förvaltning. Styrelsen ägnar sig också åt en del visionärt arbete och har tidigare tagit initiativet till bl a. Lill-Emilias tillkomst och byggnationen på Emiliaskolans tomt.

Styrelsen sammanträder normalt en gång i månaden.

Emiliaskolans styrelse

 

Använd följande adress för kontakt med styrelsen: 

styrelsen@emiliaskolan.se

Mimmi Masters, ordförande                                                                                                                                    ( e-post: mimmi.masters@emiliaskolan.se )

John Lepic – ordinarie ledamot – föräldrarepresentant                                                                               ( e-post: john.lepic@emiliaskolan.se )

Tina Andersson – ordinarie ledamot, föräldrarepresentant                                                                          ( e-post: tina.andersson@emiliaskolan.se )

Bodil Claesson – extern ordinarie ledamot, tidigare medarbetare                                                               ( e-post: bodil.claesson@emiliaskolan.se )

Olga Stevens  ordinarie ledamot, föräldrarepresentant                                                                             ( e-post: olga.stevens@emiliaskolan.se )

X